Daca te regasesti in descrierea de mai jos, VINO in echipa IT APLAST!

Cerinte:

  • cunostinte hardware PC;
  • cunostinte operare PC;
  • abilitati navigare internet;
  • disponibilitatea de a invata;
  • atitudine orientata spre client
  • Jobul presupune prezenta fizica la Ceptura, program L-V, in intervalul 7:00 – 15:30.

Descrierea jobului

  • analizeaza problemele pe zona de hardware si software, semnalate de catre alte departamente si gaseste solutii in timp real;
  • instaleaza echipamente imprimante calculator, aplicatii in retea si efectueaza update la cele existente;
  • mentine la zi inventarul echipamentelor.

Oferim:

  • prime de Craciun;
  • zile libere platite pentru evenimente deosebite;
  • bonus pentru evenimente;
  • acces la training;
  • controale medicale periodice.

Cerinte post:

– Experienta in organizare transport in tara si strainatate minim 3 ani ( prezinta atuu experinta in firme cu profil productie);

– Studii medii sau superioare ( prezinta un atuu) .

– Cunostinţe operare PC ( pachet office, excel nivel mediu,)

– Experienta in zona de raportare saptamanala/lunara.

– Practica in lucru cu KPI’s.

– Bune abilitati de negociere si comunicare;

–  Limba engleza – nivel peste medie, vorbit si scris ( reprezinta atuu a doua limba straina)

– Bune abilitati de organizare, planificare, atentie la detaliu.

Atributii:

– Cunoaste si respecta prevederile legale cu privire la circulatia pe drumurile publice, in trafic intern si international de marfuri;

– Programeaza si optimizeaza rutele de transport pentru produsele finite ale fabricii pentru clientii ;

– Programeaza in platfoma clientului livrarile pt Brico, Leroy si urmareste transportul tinand cont de termenele din contract pentru  Italia, Grecia, Franta;

– Organizeaza si controleaza activitatile legate de transport cu respectarea calitatii si termenelor cerute de standardele firmei;

– Urmareste intreg procesul al comenzilor transport: foloseste informatiile din softurile de operare pe zona de transport, obtine informatiile din contract cu privire la livrare si gaseste solutie optima de transport – optimizare camion ( foi de calcul in excel referitor nr paleti/camion) – comanda transport

– Tine evidenta foi de parcurs pentru flota companiei + evidenta carduri de combustibil;

– Emite cotatii de pret pentru transport produse fabrica – client si le trimite catre Back Officer sau echipei sales;

– Cauta solutiile optime de transport din punct de vedere al costurilor;

– Realizarea saptamanal / lunar  a rapoartelor de activitate şi prognozarea cheltuielilor aferente departamentului.

Ce oferim:

– contract de munca perioda nedeterminata;

– acces la training periodic;

– acces la diferite controale medicale organizate pentru angajati;

– prima de Craciun;

– zile libere si bonus pentru anumite evenimente personale.

Candidatul Ideal

  • Experienta in organizare si supervizare desfasurari proiecte in domeniul constructiilor, Ideal, experienta de lucru minim 6 luni in planificare si supervizare activitate echipe de montaj ferestre/usi de PVC;
  • Experienta in utilizarea calculatorului: Office – Word, Excel, Powerpoint;
  • Studii medii sau superioare in domenii tehnice;
  • Capacitate de organizare a activitatii cu respectarea deadline-urilor si abilitati multitasking;
  • Capacitate de planificare si organizare a proiectelor si timpului de lucru;
  • Abilitati de comunicare cu diferite tipuri de persoane ( avantaj echipe montatori/muncitori);
  • Cunostinte limba engleza (nivel mediu);
  • Seriozitate, transparenta, viteza de reactie si loialitate;
  • Disponibilitate la deplasari in tara ( maxim 2 zile consecutiv).

  • Activezi ca un Project Manager pentru proiectele de montaje pe produsele Aplast ( ferestre si usi PVC);
  • Asigura o buna comunicare si desfasurare a operatiunilor intre echipa de back-office, echipele de montaj si clienti;
  • Planifica programul echipelor de montaj pentru efectuarea de masuratori si livrari catre clienti, tinand cont de datele de executie ale produselor;
  • Se asigura, in mod repetat (la comanda, la iesirea din productie a produselor si in ziua de livrare) de disponibilitatea clientului in locatie, pentru a primi echipa de montaj ;
  • Tine legatura cu toate departamentele implicate pentru as se asigura de livrarea corecta si la timp a produselor;
  • Intocmeste planificarea si urmareste activitatea echipelor de montaj in functie de necesitatile clientilor;
  • Se asigura de calitatea montajului executat prin verificari in locatii;
  • Mentine relatia cu reprezentantii magazinelor care fac parte din proiect ;
  • Raporteaza imediat neregulile catre superiorul ierarhic;
  • Intocmeste rapoarte de activitate in concordanta cu solicitarile superiorului sau conform cu sarcinile primite in sedintele de proiect;
  • Se subordoneaza Directorului de vanzari Romania.